Bez kategorii

Zioła na trądzik – co warto parzyć i pić

Niejednokrotnie wspominałam już, że leczenie trądziku nie jest łatwe i wymaga dużo czasu, zaangażowania i samodyscypliny. Co ciekawe o wiele lepsze efekty leczenia daje wielotorowe zaatakowanie trądziku. Warto więc wdrążyć leczenie zewnętrze i wewnętrzne.

Jednym ze sposobów wspomagania leczenia jest korzystanie z dobrodziejstw ziół na trądzik. A jest ich naprawdę wiele.

Picie naparów leczy trądzik od wewnątrz

Ziołolecznictwo zna wiele sposobów na piękną cerę. Zioła można stosować na różne sposoby – jak herbatki, napary i toniki do przemywania twarzy. Jedną z najskuteczniejszych roślin, która nie tylko doskonale leczy trądzik, ale również pozwala na oczyszczenie i nawilżenie skóry jest fiołek trójbarwny.

Dodatkowo picie naparu z fiołka zapewnia dobrą pracę takich narządów wewnętrznych, jak wątroba czy nerki. Podobne zastosowania ma kora brzozy. Można ją dostać w postaci gotowej wody brzozowej lub samodzielnie sporządzić napar. Ten drugi nie jest jednak polecany do picia, a jedynie do przemywania twarzy.

Naturalne toniki i maści

W walce o piękną cerę, warto sięgnąć po olejek lawendowy. Należy go rozcieńczyć z wodą i takim tonikiem przemywać twarz. Innym zbawiennym ziołem jest nagietek. Jest on podstawą maści nagietkowych, które doskonale leczą zmiany trądzikowe i zmiękczają, nawilżają naskórek. Maść z nagietka jest także świetnym sposobem na pozbycie się znienawidzonych zaskórników. Olejek z owocu jałowca słynie z bardzo silnych właściwości odkażających. Sprawdza się jako punktowy lek na mocno zaawansowany trądzik. Z racji swojego bardzo silnego działania, powinien być stosowany z duża rozwagą. Olejek warto nakładać przy pomocy patyczka kosmetycznego bezpośrednio na wyprysk. Jeśli olejek lub skoncentrowana maść z owocu jałowca jest zbyt silna, warto samodzielnie stworzyć tonik z naparu i przemywać twarz przy wieczornym oczyszczaniu. Do pielęgnacji cery podrażnionej po preparatach przeciwtrądzikowych warto używać maseczki lub toniku z aloesu. W walce z przebarwieniami pomoże natomiast balsam lub tonik z sokiem z cytryny.